Bucs News · Track results from MB Invite


Congrats to these student athletes!  Keep working hard.

                     Hoover Results

Girls results

GIRLS ATHLETE PLACE SECTION RESULTS
100 METER DASH
13.05 SB Jayla Hill 23rd Prelims H7 Complete Results
13.23 Kayla Webb 29th Prelims H10 Complete Results
13.38 SB Alana Wallace 37th Prelims H2 Complete Results
200 METER DASH
26.72 SB Jaiya Davis 14th Prelims H16 Complete Results
27.04 Reagan Hendricks 17th Prelims H15 Complete Results
28.05 SB Amanda Jones 35th Prelims H1 Complete Results
28.37 Alana Wallace 49th Prelims H10 Complete Results
400 METER DASH
1:00.41 Jaiya Davis 15th Prelims H2 Complete Results
1:00.58 SB Erin Cannon 16th Prelims H16 Complete Results
1:00.84 SB Emma Langley 22nd Prelims H2 Complete Results
1:01.52 SB Melanie Hall 25th Prelims H5 Complete Results
1:01.70 SB Morgan Jackson 27th Prelims H1 Complete Results
1:01.81 SB Reagan Hendricks 29th Prelims H3 Complete Results
1:04.07 SB Amanda Jones 37th Prelims H3 Complete Results
1:05.98 Jordan Logan 57th Prelims H16 Complete Results
800 METER RUN
2:18.54 SB Emma Langley 9th Finals H7 Complete Results
2:19.00 SB Erin Cannon 10th Finals H7 Complete Results
2:21.06 SB Lauren Wallace 11th Finals H6 Complete Results
2:35.90 Joi Blanks 43rd Finals H5 Complete Results
ONE MILE RUN
5:26.70 SB Haley Stallworth 10th Finals H5 Complete Results
5:31.73 SB Alyssa Halcomb 16th Finals H4 Complete Results
6:01.79 SB Lauren Wallace 62nd Finals H5 Complete Results
TWO MILE RUN
11:49.23 SB Haley Stallworth 11th Finals H2 Complete Results
11:50.66 SB Alyssa Halcomb 12th Finals H2 Complete Results
100 METER HURDLES
16.06 SB Kayla Webb 6th Finals H1 Complete Results
16.62 Kayla Webb 8th Prelims H2 Complete Results
300 METER HURDLES
48.41 SB Melanie Hall 5th Prelims H6 Complete Results
50.99 SB Morgan Jackson 16th Prelims H2 Complete Results
51.18 Melanie Hall 6th Finals H1 Complete Results
52.57 SB Kayla Webb 24th Prelims H4 Complete Results
54.20 Endiyah Russell 33rd Prelims H6 Complete Results
4X100 METER RELAY
49.97 SB Relay Team 6th Prelims H4 Complete Results
50.13 Relay Team 5th Finals H1 Complete Results
4X800 METER RELAY
9:49.49 Relay Team 1st Finals H2 Complete Results
HIGH JUMP
5-2 SB Kayla Jemison 5th Finals H1 Complete Results
POLE VAULT
10-0 Alex Inglis 4th Finals H1 Complete Results
BOYS ATHLETE PLACE SECTION RESULTS
 

Boys results

 

 

 

 

100 METER DASH

10.95 SB Jonathan Martin 3rd Finals H1 Complete Results
10.97 Jonathan Martin 6th Prelims H11 Complete Results
11.53 SB Patrick Knight 31st Prelims H3 Complete Results
200 METER DASH
21.67 SB Jonathan Martin 1st Finals H1 Complete Results
22.17 SB Dorian Austin 4th Prelims H19 Complete Results
22.17 Jonathan Martin 4th Prelims H12 Complete Results
400 METER DASH
48.99 SB Dorian Austin 5th Prelims H21 Complete Results
49.17 Dorian Austin 2nd Finals H1 Complete Results
49.79 SB Julian Fore 8th Prelims H14 Complete Results
50.78 Julian Fore 4th Finals H1 Complete Results
50.87 SB Patrick Knight 13th Prelims H10 Complete Results
51.34 SB John Watkins 16th Prelims H16 Complete Results
51.50 Seth Shelby 18th Prelims H5 Complete Results
51.57 SB Zach Elam 19th Prelims H3 Complete Results
53.15 SB Solomon Gilbert 36th Prelims H10 Complete Results
800 METER RUN
2:02.60 SB Drew Kilgore 29th Finals H7 Complete Results
2:03.57 SB Owen Marquardt 34th Finals H7 Complete Results
2:04.88 SB Lane Tincher 39th Finals H7 Complete Results
2:05.09 SB Brandon Nguyen 40th Finals H7 Complete Results
2:05.83 Sam Rigsby 44th Finals H8 Complete Results
2:06.58 SB Patrick Knight 48th Finals H6 Complete Results
2:07.01 SB Sean Huffman 53rd Finals H6 Complete Results
2:08.04 SB Ziyan Nathan 59th Finals H5 Complete Results
ONE MILE RUN
4:36.92 SB Drew Kilgore 21st Finals H7 Complete Results
4:43.75 SB Owen Marquardt 33rd Finals H6 Complete Results
4:50.12 SB Jacob Villani 49th Finals H6 Complete Results
4:51.36 SB Brandon Nguyen 54th Finals H5 Complete Results
4:52.20 SB Lane Tincher 55th Finals H7 Complete Results
5:04.40 SB Brody Church 94th Finals H3 Complete Results
5:07.81 SB Carson Owen 101st Finals H4 Complete Results
TWO MILE RUN
10:17.79 SB Jacob Villani 24th Finals H3 Complete Results
10:47.89 SB John Michael Williamson 45th Finals H2 Complete Results
10:58.99 SB Brody Church 53rd Finals H2 Complete Results
110 METER HURDLES
15.16 SB Kennon Johnson 1st Prelims H4 Complete Results
15.26 Kennon Johnson 1st Finals H1 Complete Results
15.41 Lj Hill 3rd Prelims H3 Complete Results
15.53 Lj Hill 2nd Finals H1 Complete Results
16.51 Metu Mbanugo 13th Prelims H6 Complete Results
300 METER HURDLES
39.64 SB Kennon Johnson 2nd Finals H1 Complete Results
39.92 Lj Hill 3rd Finals H1 Complete Results
40.01 Lj Hill 1st Prelims H3 Complete Results
40.79 Kennon Johnson 2nd Prelims H2 Complete Results
43.60 Metu Mbanugo 17th Prelims H6 Complete Results
44.22 Mohammed Sakalla 24th Prelims H3 Complete Results
45.88 SB Seth Shelby 32nd Prelims H1 Complete Results
4X800 METER RELAY
8:20.55 SB Relay Team 5th Finals H3 Complete Results
HIGH JUMP
6-4 SB Kyle Smith 4th Finals H1 Complete Results
6-0 Metu Mbanugo 10th Finals H1 Complete Results
POLE VAULT
14-0 SB Levi Arroyo 2nd Finals H1 Complete Results
13-6 SB Justin Toth 5th Finals H1 Complete Results
11-6 Landon Updike 17th Finals H1 Complete Results
11-6 Grant Gleason 22nd Finals H1 Complete Results
10-6 Joseph Crapet 26th Finals H1 Complete Results